Człowiek to brzmi… wieloznacznie

– Ludzie żyją po to, żeby człowiek był lepszy! – protestował. – Wszyscy, bez wyjątku, żyją po to, żeby było lepiej! I dlatego właśnie trzeba szanować każdego człowieka… Bo przecież nie wiemy, co on za jeden, po co się urodził i co jeszcze może zdziałać. Człowiek! To wspaniałe! – mówił patetycznie, czego się po nim nie spodziewałem. – To brzmi dumnie: człowiek! Człowieka trzeba szanować! Nie litować się nad nim… Nie poniżać go tą litością… Trzeba go szanować! Pijmy na cześć człowieka!
całość…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *